15 nap, ami megrengette a Balatont
A Balatont pont nem, de minden mást igen, amit megszoktunk évek óta: turizmust, vendéglátást, borászazatok működését. 57 milliárd forintot költöttek a magyarok egy hét alatt a szupermarketekben/multiknál, a balatoni termelők, borászok és vendéglátósok viszont nagyobb bajban vannak, mint valaha. A nyaralók tömeges Balatonra költözése eleinte feszültségeket szült, a szabályok közös betartása és az együttélés viszont egyre jobban működik, és akár egy új korszak kezdetét is jelentheti. Összefoglaltuk az elmúlt két hét legfontosabb híreit, tudnivalóit.
A rendkívüli intézkedések bejelentése után sok olyan nyaralótulajdonos is az északi partra költözött, akik ilyenkor még csak hétvégente látogattak a partra. A kezdeti feszültségek után kezd beállni egy, a körülményehez képest normál működés.
-0-
A vendéglátóhelyekkel legsűrűbben ellátott területen, Füred-Csopak térségében villamcsapásszerűen érték a változások az éppen szezonra készülő vállalkozókat,akik közül mindenki a maga módján keres megoldást az új helyzetre.
-0-
A balatoni borászok eddig is számos problémával küszködtek a munkaerőhiánytól a termőterületek irracionális megdrágulásáig. A vendéglátóhelyek és több kereskedelmi csatorna kiesésével az ágazat most még nehezebb helyzetbe került, összefogással és konkrét cselekvési javaslatokkal próbálnak úrrá lenni a helyzeten.
-0-
A nyaralók kedvenc hétvégi találkozó- és vásárlóhelyén, a káptalantóti piacon is alig néhány árus és vevő volt. A termelőknek most kell megtalálniuk azokat az értékesítési csatornákat, ahol kapcsolatot tudnak tartani vásárlóikkal, mivel hiába a piacok nyitvatartását nem érinti a korlátozás, a vevők száma töredékére esett vissza.
-0-
A Magyar Vitorlás Szövetség elnöksege úgy döntött, határozatlan időre elhalasztja a versenyszezon kezdetét
Elmarad a Nemzeti Regatta is, de a BAHART kikötői nyitnak március 30-án.
– Valamint –
Fertőtlenítőt főz pálinkából a csopaki polgármester
és
Bezár a Tihanyi Kogart, nem átmenetileg, végleg
Ajánlom a Facebookon